Kadınlar için en iyi 10 Sağlık İpuçları

0
60

Sağlıklı yaşam için bir kopya kağıdı ister misiniz? Uzmanımız işaretçilerine hizmet ediyor.

Kabul edelim bayanlar: Doktor ziyaretleri kısa. Ve kısalıyorlar. Ya doktorunuz daha çok zaman geçirdiyse? V Is for Vagina’nın ortak yazarı OB-GYN Alyssa Dweck’in de bilmenizi istediği şeyleri size söyleyebilir .

Dweck’s’in reçetenizi ömür boyu sürecek bir iyilik için verdiği ipuçlarına göz atın.

1. Stresinizi azaltın.

“Hastalarımın çoğunda gördüğüm en büyük sorun, tabaklarında çok fazla olmaları ve hepsini sarsmak istemeleri. Stresin kısırlıktan yüksek depresyon , anksiyete ve kalp hastalığı risklerine kadar önemli sağlık sonuçları olabilir . Sizin için çalışan ve ona bağlı olan stresi azaltma yöntemi. ”

2. Diyet yapmayı bırakın .

“Sağlıklı beslenmek, şimdi ve sonra en sevdiğiniz kadeh şaraptan veya bir parça çikolatalı kekden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. Anahtar ölçülüdür. Yağsız proteinler, sağlıklı yağlar, akıllı karbonhidratlar ve lif karışımı.”

3. Kalsiyum üzerinde “OD” yapmayın.

“Çok fazla absorbe kalsiyum riskini artırabilir böbrek taşları ve hatta kalp hastalığı riskini artırabilir. Eğer 50 yaşından küçükseniz, günde 1.000 miligram için ateş, aşırı 50 kadın ağırlıklı yoluyla günde 1.200 miligram almak gerekirken diyet – süt, somon ve badem gibi yaklaşık üç porsiyon kalsiyum bakımından zengin gıdalar. ”

4. Kardiyodan daha fazlasını yapın.

“Kadınlar osteoporoz, kalp hastalığı, kanser ve diyabetin önlenmesine yardımcı olmak için haftada en az üç ila beş kez kardiyo ve direnç ya da ağırlık egzersizine ihtiyaç duyuyorlar . Egzersiz aynı zamanda, bir kadın için gerçekten önemli olan iyi bir öz-imajı teşvik ediyor akıl sağlığı . ”

5. Doğurganlığı düşünün.

“Bir çok kadın 30’lu yaşlarının sonlarında ve hatta 40’lı yaşlarının başında hamile kalmakta hiçbir sıkıntı yaşamıyor olsa da, bir kadının doğurganlığı 32 yaşına kadar düşmeye başlayabilir. Bu nedenle, çocuk sahibi olmak istiyorsanız, doktorunuzu dondurmak gibi seçenekler hakkında konuşun. yumurtalar.”

6. Doğum kontrolünü takdir edin.

” Doğum kontrolü kötü bir rap alıyor, ancak hazır olmadan önce sadece hamile kalmanızı engellemekle kalmaz, çalışmalar rahim ve yumurtalık kanseri riskini azaltabileceğini ve aynı zamanda döngüsünü de düzenleyebileceğini gösteriyor.”

7. Her yıl doktorunuza görünün.

21 yaşından büyükseniz her 3 yılda bir rahim ağzı kanserini kontrol etmek için Pap testi yaptırdığınızdan emin olun. 30-65 yaşındaysanız, her 5 yılda bir hem Pap testi hem de HPV testi alabilirsiniz. Bundan daha eskiyse, doktorunuz düşük riskli olduğunuzu söylerse testi kesebilirsiniz. Cinsel olarak aktifseniz ve STD’ler için daha yüksek bir risk varsa, her yıl klamidya, bel soğukluğu ve sifiliz testleri yapın. Riskiniz varsa en az bir kez, daha sık HIV testi yapın. Yıllık kontrolünüzü atlamayın. Doktorunuzun yıllık olarak potansiyel enfeksiyon, kontrasepsiyon gereksiniminiz ve cinsel şikayetler gibi diğer birçok konuyu değerlendirmesi gerekir . ”

8. İyi seks yapın .

“Seks stresi azaltır ve kronik hastalık riskini azaltabilir – ancak yalnızca hoşunuza giderse. Eğer bir şey sizi kuruluk ya da ağrı gibi cinsel doyumlardan alıkoyamazsa, bir çözüm bulmak için doktorunuzla konuşun.”

9. Daha fazla uyu.

” Uyku ihtiyacı farklı olabilir, ancak yataktan kalkmakta, kolayca yorulmakta ya da konsantre olmakta zorlanıyorsanız, muhtemelen yeterince alamıyorsunuzdur. Son çalışmalar bunun sizi kalp hastalığı ve psikolojik problemler açısından daha fazla risk altına sokabileceğini göstermektedir.”

10. Genetik test yapmayı düşünün.

“Doktorlar artık ailesinde meme kanseri , yumurtalık kanseri ve kronik hastalıkları olan kişileri risklerini değerlendirmek üzere tarayabilir ve ardından önleyici tedbirler alabilirler. Doktorunuzla konuşun.”

Content retrieved from: https://www.webmd.com/women/features/women-top-health-tips#1.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here