Kilo Vermenize Yardımcı Olabilecek 5 İçecek

0
76

İçtiğiniz kilo kaybetme kabiliyetinizi etkiliyor mu? Kısa cevap evet. Sıvı kaloriler sağlığımızda büyük bir rol oynamaktadır ve tükettiğiniz miktar , bu skaladaki sayıyı kontrol etme yeteneğinizle doğrudan ilgilidir .

İçecekler yemekten daha hızlı ve daha kolay gider. Ancak bu aynı zamanda “akılsız” tüketimin de tanımı: araba sürmek, çalışmak, televizyon izlemek veya spor yapmak, karışmak, arkadaşlarla buluşmak gibi şeyler yaparken dikkat etmemek.

MyFitnessPal topluluğunun çoğunun bildiği gibi gazlı içecekler sıvı şekerdir . Açlığı gidermek için çok az şey yaparlar. Bu aynı zamanda, enerji içecekleri, buzlu latte, şişelenmiş yeşil çaylar, smoothie’ler, sporlu içecekler, alkollü içecekler, şekerli çaylar ve evet, yerel meyve suyu barınızdan taze sıkılmış organik meyve suları dahil olmak üzere diğer birçok içecek için de geçerlidir. Bunların çoğu sizi tam tutmanıza yardımcı olacak çok fazla şeker ve çok az lif içerir. Günde birkaç yüz kalori hızlıca toplanabilir, çünkü birçok kişi günlük kalori alımına sıvı kalori katkısı veremez.

Çoğu soda, şişelenmiş çay, enerji içeceği ve spor içeceği, kapta listelenen şeker ve kalorilere sahiptir. Daima etiketleri okuyun ve az ila ilavesiz şeker ve kalorili içecekler seçin.

Etiketlerin üzerinde kalori, yağ, şeker ve karbonhidrat bulunması gerekmediğinden, alkol işlerin zorlaştığı yerdir. Gram alkol başına 7 kalori – bu hem karbonhidrat hem de yağdan daha fazla olan en yoğun kalori kaynağıdır. Aynı zamanda doğrudan kan dolaşımına da emilir, yani vücudunuz işlemek ve parçalamak için fazladan kalori yakmaz.

DEVAMINI OKU>  8 AĞIRLIK KAYBI İÇİN İYİ BİR YANLIŞ GIDA

Günümüzün trend zanaat biralarının çoğunun bira bardağı başına 200-250 kadar kalori var ve bu sadece bir tanesi için . Sadece bir bardakla sınırlandırabilirseniz, şarabın her 5 ons başına yaklaşık 120 kalorisi vardır . Gazlı içecekler, basit şuruplar ve tonik sularla karıştırılan kokteyller de hızlı bir şekilde toplanır – ve hızla “yok olan” daha küçük porsiyonlarda gelir. Alkollü içeceklerin sınırlandırılması, başarılı kilo kaybı için atabileceğiniz ilk adımlardan biridir.

Fakat bekleyin: İyi haber, yudumlamaya başlayabileceğiniz birkaç kilo atma çabalarınıza yardımcı olabilecek birkaç şey (sudan başka) var. Daha iyi hidrasyon, uyku ve sindirim geliştirmek için içmek de kilo verme çabalarına yardımcı olabilir. İşte dikkat etmeniz gereken beş quaff.

Yeterince su içmenin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz – nefes, egzersiz ve metabolizma nedeniyle kaybedilen sıvıları geri yükler. Bu 1 numaralı susuzluk giderici… ve ucuz! Ancak zamanlama da bir fark yaratabilir. Aç hissetmeye başladığınızda, biraz su için. Obesity dergisinde yapılan 2015 araştırmasında, yemeklerden önce yaklaşık 2 bardak su içen katılımcıların , bardak suları atlayan ve doğrudan yemeğe gidenlere göre daha fazla kilo verme olasılıkları olduğu tespit edildi .

Düzenli olarak yeşil çay içmek, sadece yağla mücadele metabolizmasını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda kilo korumada ve açlık bastırmada anahtar rol oynar. Amerikan Beslenme Koleji Dergisi’nden yapılan bir çalışmada, sadece iki ayda yeşil çay içenlerin, sade su içenlerden ortalama altı kilo daha fazla kaybettikleri bulundu . Yeşil çay ayrıca genel sağlık için iyi olan antioksidanlar ve flavonoidlerle doludur. Şeker veya krema içermeyen taze demlenmiş çay içiniz – şişelenmiş mağazadan satın alınan çeşitlerde daha az antioksidan vardır (konsantrasyon demlendikten sonra uzun süre çay demektedir) ve genellikle bal veya şekerle doludur.

Sabah java desteği çoğumuz için bir zorunluluktur, ancak sarsıntının daha iyi bir egzersiz yapabileceğinin bir kanıtı var (çeviri: daha fazla kalori yakmak). Spor Hekimliği ve Fiziksel Uygunluk Dergisi’nde yapılan 2015 araştırmasında, katılımcıların egzersizlerinden önce 2-3 bardak kahve içtikleri zaman katılımcıların neredeyse% 20 daha fazla bacak presi ve% 12 daha fazla tezgah presi yapabilecekleri bulundu . Benzer bir 2011 çalışmasında , egzersiz öncesi kahve içen grupta egzersiz öncesi ve sonrasında enerji harcamalarında (küçük de olsa) bir artış olduğu tespit edildi.

Ek olarak, kahve kan şekeri regülasyonunun iyileştirilmesine yardımcı olan hormonları olumlu yönde etkiler . Kararlı kan şekeri elde etmek sağlık, genel formda olma, hormonlarınızı düzenleme ve vücudunuzun ne kadar yağ depolayabildiği ve yakabileceği konusunda rol oynar.

Fakat çok heyecanlanmadan önce şekeri ve kremaları atlamanızı öneririz. Yukarıda belirtilen faydalar, siyah kahveye tekildir – çoğunlukla şeker ve süt bazlı latte, frappes ve 1/4 fincandan (50 gram) fazla içecek içerebilecek içecekler satan Starbucks, McDonald’s ve Dunkin Donuts’tan mochas değil !

Bu gazlı, hoş bir titizlikli fermente içecek, hafifçe tatlandırılmış çaylara probiyotik bakımından zengin bir bakteri eklenerek yapılır. Giderek daha fazla araştırma bağırsak sağlığını ve bunun obezite ve kilo ile nasıl ilişkili olduğunu araştırmak, bağırsaklarımızda yaşayan milyonlarca bakteri yağ depolama şeklimizi, kan şekeri dengelememizi ve kan şeklimizi nasıl değiştireceğimizi bulmakta büyük rol oynayabilir. bizi aç ve dolu hissettiren hormonlara cevap verir. Bağırsaklarımızı iyi bakterileri uyaran içecekler ve yiyeceklerle doldurmak, kilo vermeyi düşündüğümüzden daha kolay hale getirebilir. Kombucha çoğu süpermarkette hazırdır ve probiyotiklerle doludur – porsiyon başına 5 gramdan az şekerli markalar aradığınızdan emin olun.

Daha önce burada söyledik: Daha verimli kilo kaybı için uyku esastır . Zerdeçal dikmeli ılık sütü yatmadan önce içmek  , daha fazla zzz almanıza yardımcı olabilir. Beyin uykuya neden olan melatonin yapmak için kalsiyum ve triptofan (her ikisi de süt ürünlerinde bulunur) kullanır.

Zerdeçal, curcumin adlı , adipoz hücrelerin boyutunu küçültebilen ve yağ birikimini sınırlayabilen bir bileşen içerir  . Kurkumin ayrıca antioksidan etkileri uyarır, iltihabı azaltır ve kaygıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Zerdeçal araştırması hala gençtir, ancak bu ısınma baharatını gece rutininize eklemek kesinlikle zarar veremez.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here