Kadınlığın Güzelliği Eşsizliği Onu Önemli Yapar

0
95

Kadınlığın Güzelliği

Eşsizliği Onu Önemli Yapar

Gerçekten kim? Tabii ki bir kadın.

Kutsal Yazıların neresinde ancak bu kadar şanlı bir kadınlık vizyonu bulabilir miyiz? Tanrımız dışında kim güçlü bir gücün yanı sıra böyle kör edici bir güzelliğe sahip bir şey tasarlayabilir? Mezmurlar ve Atasözleri bu ihtişamı, ihtişam içinde giysili bize göstermiş bir kadını – etki alanı üzerinde güçlü kolları ve becerikliliği olan bir kadına aittir. Köşe direkleri olan ve güçlü desteği ancak zarifliği ile eşleştirilebilen kızları

Sadece bayanlar

“Bizim kültürümüz, koşu bandı yarışının hiçbir yere bırakılmaması için kadınsı güç ihtişamını takas ediyor.”

 

Yine de, kültürümüzün sunduğu vizyon, kadın koşu gücü zaferinin zaferini hiçbir yere götürmeyen üzücü bir tesellidir. Öncelikle ev toprağında bulunan etki türlerini israf ediyor. Ev – tüm öğrenmelerin merkezi, ulus inşasının kalbi, sevgi ve istikrarın dağıtıcısı, hem bekar hem de evli için misafirperverlik mekanı, kısacası, insanlığın temelleri. Bu ev-temelli etki – Mesih yüzünden – binlerce kuşak sürebilir, ancak kültürümüz bizi, uzağa biraz daha az ve kesinlikle çocuk bezi gerektirmeyen ödüller peşinde koşmaya çağırıyor.

Ve karşılığında ne sunuyor? Kendilerine karşı çaba gösteren, iki X kromozomunun görünüşteki fazlalığıyla savaşta, hiç yapmadığımız bir yarışmada ve kalplerimizde, gerçekten kazanmak istemiyorlar. Çünkü bir kadın kendini bir erkekle birlikte kurduğunda – aynı şeyler için ve ayrım yapmadan – sonuç tekdüzelik değil tersine bir düzendir. Gerçekten, bir erkek gibi olması için, bir erkek gibi daha az olur. Bu da çoğu kadının, hatta en ateşli feministlerin bile kalplerinde geri teptiği bir şey. Kadınlık algılanabilir olduğu için değil, bir erkek için çirkin olduğu için değil.

Dişil zafer sadece bir kadın için uygundur, erkeklerin ve kadınların ortak hiçbir şeyleri olmadığı için değil – aynı kemiğin kemiklerinde, aynı etin etinde ortak olan her şeye sahibiz – ancak aynılığımız sadece Üçlü Tanrı’nın ışığında mantıklı olduğu için , üç kişide farklı. Dişil ihtişamımızı, insanlara ait olan özgünlüğün peşinde bıraktığımızda, Tanrı’nın yüceliklerini terk ederiz; rahim ve biyolojimizin hiçbir şeye eşit olmadığını, alakasız olduğunu ısrarla ısrarcı oluruz. Kadınlar, bir erkeğin dünyasıyla alakalı olmak için, tersi doğru olduğunda bir erkek gibi olduğunuza inanırlar. Alakalı olmak ister misiniz Öyleyse dünyayı şok et ve ne yaptığını yap: korkusuz, yakılmaz, Tanrı korkusu olan bir kadın. Sizi gerekli kılan çok farklılıkları terk etmeyin.

Gerçek kadın taklit

“Yaptığın şeyi yaparak dünyayı şok et: korkusuz, yaklaşılmaz, Tanrı korkusu olan bir kadın.”

 

Tanrısal bir kadının eşsiz etkisi, şeyleri dönüştürmektir. Bir kadın, kocasının başındaki bir tacı ile karşılaştırılır (Atasözleri 12: 4). Bu, sadece dekoratif olduğu için değil, iyi erkeğini harika yapan şey olduğu için değil. Gelecek vaat eden bir bekarı maksatlı, saygın bir kocaya dönüştürür. Tohumunu ve bazı mucizeler ve gizemlerle, Tanrı vücudunu, Nancy Wilson’ın “ Tehlikeli Kadınlar ” adresinde belirttiği gibi, yeni bir insanı beslemek ve büyütmek için tasarladı .

Bu dönüştürücü rolde, bekar veya evli olsa da, bir kadın Kurtarıcısını taklit eder. Onun gibi, başka birinin isteğine boyun eğiyor ve aynı zamanda kendisi gibi Tanrı da yararsız olanı kendi başına almak ve şeref haline getirmek için kullanıyor. Kirli şeyler temiz; kaos düzenine döndü; hayat ve yemekle dolu boş bir mutfak; bilgi ve hakikat isteyen çocuklar ve öğretmeye istekli bir anne; yardıma ve danışmana muhtaç bir erkek ve vermeye uygun bir kadın; Gerçeğe susamış arkadaş ve komşuları ve onlarla paylaşmak için evini ve kalbini açan bir kadın.

Kadınlık Bir Prizmadır

Bir kadın, ışığı alan ve onu daha büyük, daha dolu bir zafer dizisine dönüştüren bir prizmadır, böylece etrafındakiler artık ışın içinde bulunan gökkuşağını görür. Sürekli olarak Tanrı’nın sadakatini hatırlatır. Tanrı’nın sözünün siyah beyaz sayfalarını okuyor ve çocukları, komşuları ve görecekleri dünya için canlı tonlarda yaşama görevini üstleniyor. Kutsal Kitap beslenmeyi, beslenmeyi, eğitilmeyi ve sevgiyi emrettiğinde, ilahi bir kadın etrafındaki her şeyi geliştirip güzelleştiren bir göreve başlar.
“Tanrı kadınları işe yaramaz olanları kendi başlarına almak ve onu şeref haline getirmek için kullanır.”

 

Tanrı’nın Kutsal Yazılarda belirtilen tasarımı, sadece doğru olmayan ve uyulması gereken bir kadınlık vizyonudur, dünyanın sunduğu tüm deneyimlerden daha iyidir. Ve sadece evli veya anne olanlar için geçerli değildir. Her yaşta bekar kadınlar tam tanrıça kadınlık içindir. En derin anlamında bir anne olmak – yani, ruhsal olarak – ona verilen tüm Tanrı’yı ​​beslemek ve büyütmek.

Tanrı bizi şereflendirdi, kadınlar. Bizi sonlandıran yücelik değil, bize verilen her şeyi yücelterek harcayan ve her şeyi Tanrı’ya yücelten, kurtarıcı ve nihai dönüştüren olan Mesih’e işaret eden şeref. Ve biz ona baktığımızda – mükemmelliği, tasarruf çalışmaları, şanlı yüzü – bir dereceden şandan bir diğerine değiştik.

 

Content retrieved from: https://www.desiringgod.org/articles/the-beauty-of-womanhood.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here